श्रीलङ्काद्वारा यौनिक तथा लैङ्गिक उत्पीडन उन्मूलन गर्न राष्ट्रिय कार्य योजना अनुमोदनकोलम्बो । श्रीलङ्काको मन्त्रिपरिषद्ले देशमा यौन र लैङ्गिक उत्पीडन उन्मूलन गर्न सन् २०२४ देखि सन् २०२८ को अवधिमा कार्यान्वयनका लागि बहु–क्षेत्रीय राष्ट्रिय कार्य योजना स्वीकृत गरेको सरकारी सूचना विभागले बुधबार जनाएको छ ।

महिला, बाल मामिला तथा सामाजिक सशक्तिकरण मन्त्रीसमेत रहेका राष्ट्रपति रनिल विक्रमसिङ्घेले उक्त प्रस्ताव पेस गरेका छन्।


विभागले नीतिगत संलग्नताले महिला, पुरुष र बालबालिकाको कुनै हिंसा बिना निष्पक्ष र सामाजिक वातावरणमा बाँच्ने अधिकार सुनिश्चित गरी यौन र लैङ्गिक सामाजिकतामा आधारित उत्पीडनलाई सम्बोधन गर्ने पहिलो राष्ट्रिय कार्य योजना २०१२/२० मा एकीकृत दृष्टिकोणका साथ लागू गरिएको थियो ।

विभागका अनुसार अघिल्लो कार्य योजनाको प्रभाव पत्ता लगाउन अनुगमन र मूल्याङ्कनमा नयाँ राष्ट्रिय कार्य योजनाको आवश्यकता पहिचान गरिएको छ । 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here