ओपनएआईले बर्खास्त गरेका सीईओ स्याम अल्टम्यानलाई माइक्रोसफ्टले लग्योमाइक्रोसफ्टले च्याट-जीपीटी निर्माता ओपनएआईबाट हटाइएका साम अल्टम्यानलाई आफ्नो समूहमा समावेश गरेको घोषणा गरेको छ । साम अल्टम्यान ओपनएआइका सह-संस्थापक हुन् ।

माइक्रोसफ्टका अध्यक्ष तथा सीईओ सत्य नडेलाले सोमबार सामाजिक सञ्जाल साइट ‘एक्स’ मा पोस्ट गर्दै यो जानकारी दिएका हुन् ।


“र हामी मेरा सहकर्मी साम अल्टम्यान र ग्रेग ब्रोकम्यान (ओपनएआईका अर्का सह-संस्थापक) सँगसँगै नयाँ उन्नत एआई अनुसन्धान टोलीको सह-संस्थापक हुनेछौं भन्ने खबर साझा गर्न पाउँदा हामी खुसी छौं,” नाडेलाले यसमा अल्टम्यानको बारेमा भने।

“हामी उनीहरूलाई सफल हुन आवश्यक पर्ने स्रोतहरू उपलब्ध गराउन द्रुत गतिमा अघि बढ्न तत्पर छौं,” नाडेलाले भने। यद्यपि, उनले यो पनि भनेका छन् कि उनको समूह आर्टिफिसियल इन्टेलिजेन्स जाइन्ट ओपनएआईसँगको साझेदारीलाई जारी राख्न प्रतिबद्ध छ।

“हामी ओपनएआइसँग हाम्रो साझेदारी कायम राख्न प्रतिबद्ध छौं,” उनले लेखे। अब सत्य नाडेलाको यो घोषणामा अल्टम्यानले प्रतिक्रिया दिएका छन् ।

आफ्नो ट्विटर ह्यान्डलमा आर्टिफिसियल इन्टेलिजेन्समा भइरहेको प्रयासलाई उल्लेख गर्दै ओल्टम्यानले लेखे, “यो मिसन जारी रहनेछ।”

त्यस पछि, सत्य नाडेलाले आफ्नो पोस्टमा फेरि जवाफ दिए, “नयाँ नयाँ लीकहरू सिर्जना गर्ने यो नयाँ समूहको सीईओको रूपमा सामसँग सामेल हुन पाउँदा म धेरै उत्साहित छु।”

माइक्रोसफ्टले ओपनएआईलाई २०१९ मा एक अर्ब डलर र २०२३ मा १० अर्ब डलर सहयोग गरेको थियो।